Bar305

Stand My Ground, Stand Your Ground

Burada, Orada ve Her Yerde: Geleceğin Sanatını Görmek

Nedir?
“Burada, Orada ve Her Yerde: Geleceğin Sanatını Görmek” başlığı altında, sanatçıları işbirliği içinde çalışmaya teşvik etmek üzere tasarlanmış; projenin ev sahipliğini üstlenen Boston’dan tüm dünyaya yayılmak üzere düzenlenecek bir dizi sergi, konferans ve panel toplantısı ile birlikte bir de katalog yayınlanarak sonuçlandırılacak evrensel bir proje.

Ne Zaman?
Seçilen projelerin sergileri 2008 ve 2009 yılları boyunca gösterime sunulacak ve 03-05 Nisan 2009 tarihleri arasında Boston’s Omni Parker Hotel’de TransCultural Exchange’in* düzenleyeceği Sanatta Uluslararası Fırsatlar Konferansı’nda yapılacak gala sunumu ile tüm sergi alanları ve projeler tanıtılacak.

Nerede?
Tüm projelerin ve dünya çapındaki tüm sergi alanlarının sanal gösterimlerinin yer alacağı Boston Konferansı ve TransCultural Exchange merkez olmak üzere - Her yerde.

Neden?
Bu projenin amacı, sanatçıları dünyanın farklı yerlerindeki diğer sanatçılarla birlikte çalışarak, işbirliği içinde yapıtlar üretmeye teşvik etmektir. Projenin hedefi araştırmak, geliştirmek ve ortaya çıkan çapraz-döllemeyi, çok-disiplinli, yaratıcı düşünceyi belgelemektir.


* TCE geçtiğimiz yıllar içinde 40’ın üzerinde ülkeden 100’den fazla sanatçının katılımı ile dünya çapında bir dizi proje gerçekleştirmiştir. Bunlardan bazıları: Londra Bienali (2008), A Mechanical Universe (2007), Shimmer (2006), Dimensions Variable (2005), The Tile Project (2004-2006), The Coaster Project (2002)

http://www.transculturalexchange.orglogo

[Home] [Türkçe] [İşler] [Özgeçmişler] [Basın Bülteni] [Burada Orada] [İstanbul] [Derry] [Video] [English]

alora production